top of page

WhatsApp Grubu- DİHED

Derneğimiz tarafından WhastApp grubumuz oluşturulmuştur. Bu grubun kuruluş amaçları ve kullanım kuralları aşağıda belirtilmiştir:

 

 

WhatsApp Grubu- DİHED

AMAÇLARI

a- Özellikle DİHED üyeleri olmak üzere diyaliz alanında çalışan hekimlerin sorun ve görüşlerini hızlı ve pratik şekilde dernek yönetimine iletmelerini sağlamak.

 

b) DİHED Yönetim Kurulu tarafından oluşturulan projeleri, çalışmaları hekimlere aktarmak.

 

c) Üyeler arasında barış, hoşgörü ve dayanışma ortamının sağlanmasına destek olmak.

WhatsApp-DİHED

KULLANIM KURALLARI

1- Grubumuz böbrek yetmezliği, diyaliz ve hekimlik alanında paylaşımların yapılması ve derneğimizin yaptığı çalışmaların üyelere duyurulması için oluşturulmuştur. Bu nedenle grupta bulunan hekimleri ilgilendirmeyen konularda, siyasi ve dini içerikli paylaşımların yapılması yasaktır.  Paylaşım  yapmadan önce mesajın içeriğinin aşağıdaki kurallara uygunluğunu kontrol ediniz. 

2- Grup üyeleri genel ahlak kurallarına veya kanunlara aykırı, devlet büyükleri, kamu-özel kurumlar ve kişiler hakkında eleştiri sınırlarını aşan, hakaret içeriği taşıyan paylaşımlarda bulunamazlar.

3- Grupta paylaşım sayısının sınırlı sayıda olması esastır. Paylaşmayı düşündüğünüz mesajın kısa, anlaşılır olduğundan emin olun.  

4- Grup üyelerinin mesleki bilgi paylaşımı amacı taşımayan, ikili-üçlü diyalog şeklindeki selamlaşma, tebrik, vb. içeren paylaşımlarda bulunmamaları gereklidir.

 

5- "Dini ve Milli Bayram kutlamaları, günaydın, iyi haftalar, iyi pazarlar, hayırlı cumalar vb." gibi kutlama mesajları ve kişiye özel paylaşımların  grupta yapılması yasaktır. 

6- Bu grupta üyelerin yapmış olduğu tüm paylaşımlar kendi sorumlukları dahilindedir ve kendilerini bağlamaktadır. Yapılacak paylaşımdan doğacak her türlü hukuki sorumluluk paylaşım yapan üyelere ait olup, platformumuz kesinlikle sorumlu değildir.

7- Grupta hafta içi 21:00-08:00 saatleri ve Pazar günü paylaşım yapılmaması gerekmektedir.


8- Bu kurallara uyulması konusunda tüm üyelerimizin hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Yukarıdaki kurallara aykırı yazışma ve paylaşımları yapanlar, ihlal ettikleri kuralın akıbetine göre,  uyarılarak veya hiç uyarılmadan gruptan uzaklaştırılacaklardır.

DİHED Yönetim Kurulu

bottom of page