top of page

Başkan'ın Mesajı

Değerli Üyelerimiz,

 

15 Mayıs 2022 tarihinde yaptığımız Olağan Genel Kurul ile tekrar yönetime seçilmiş bulunuyoruz.

 

Yüklendiğimiz bu görevin ağırlığını omuzlarımızda ve yüreğimizde hissediyoruz. Sizlerin desteği ve derneğimizin sahip olduğu birikim ile görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız.

 

Derneğimizin bu saygın düzeye gelmesinde, kuruluşundan bugüne kadar emek vermiş başta kurucu genel başkanımız Dr. Adem Sezen olmak üzere, şu ana kadar görev yapan tüm yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyelerine en derin şükranlarımı sunuyorum.

Siz değerli üyelerimizden aldığımız güç ile derneğimiz ve kurulları, geçmiş dönemlerde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de bilimsel meslek örgütü tüzel kişiliği çerçevesinde çalışmaya devam edeceğiz. Derneğimiz gönüllülük esası ile çalışmalarımızı sürdürürken özerkliğimizin korunması, kurumsal hafızamızın korunması, çoğulcu ve katılımcı anlayışa önem vereceğiz. Bu çalışmaları dayanışma ve ekip ruhu ile devam ettireceğiz.

Diyaliz Hekimlerinin ve diyaliz sektörünün sorunlarını biliyoruz ve çözümlerinin de olduğuna inanıyoruz. Sağlık sektörünün zor günlerden geçtiği bu dönemde diyaliz hekimleri de bu sorunlardan paylarını almaktadır.Bu bağlamda yeni dönem yönetim kurulu olarak bizler, diyaliz hastalarına hizmet veren hekimlerin ve diyaliz sektörünün sorunlarını yakınen takip edeceğiz. Bu sorunların çözümü için gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Mesleki sorunlarımızın çözümü, üyelerimizin haklarının korunması, kongre, okul, kurs ve eğitim toplantıları düzenlenmesi, çalışma grupları oluşturulması gibi çalışmalarda her zaman önerilerinize ve görüşlerinize açık olacağız.

 

Diyaliz hastalarımıza hizmet vermek yolunda, sizlerin ve derneğimizin yolu açık olsun.

 

Saygılarımızla

 

 Uz. Dr. Sadi Kemal Alim ARSLAN

DİHED Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

bottom of page