top of page

İşbirliğine Davet Ediyoruz !

El sıkışma 1

Diyaliz Hekimleri Derneği (DİHED) olarak sektörde yer alan  tüm kurumları, planladığımız projelerde birlikte hareket ederek, güçlerimizi birleştirmeye davet ediyoruz. İşbirliği yapabileceğimiz başlıca kurumlar şunlardır:

 1. Dernekler ve vakıflar

 2. Kamu ve vakıf üniversiteleri

 3. Özel hastaneler ve özel sağlık kuruluşları 

 4. İlaç firmaları

 5. Medikal firmalar


PROJELERİMİZ 

 • Bölgesel Eğitim Toplantıları:  En az 3 tanesi İstanbul'da olan yaklaşık olarak 10 eğitim toplantısı planlanmaktadır. Eğitim toplantılarının daha geniş katılım sağlamak üzere pazar günü yapılması planlanmaktadır.  Eğitim toplantılarının hedef kitlesi böbrek yetmezliği ve tedavileri alanında çalışan hekim, hemşire ve teknikerlerdir.

 • Çalıştay Projeleri: Böbrek yetmezliği ve tedavileri  hakkında tam günlük süren, konunun tüm taraflarının katılımı ile gerçekleştirilecek çalışmalardır. Konu olarak ev hemodiyalizi, periton diyalizi, böbrek nakli ve damaryolu sorunu gibi konular düşünülmektedir.

 • Kitap Projeleri: Şu an için “Böbrek Nakli”, “Hemodiyaliz” ve “Hemodiyaliz İçin Damaryolu”  kitapları için konular yazarlar tarafından teslim edilmiş olup, editoryal değerlendirme aşamasındadır. Ayrıca “Periton Diyalizi” ve “Kronik Böbrek Hastalığı” konulu kitaplar planlanma aşamasındadır.

 • İftar Programları: Ramazan ayı içinde  İstanbul’da yılda 2 (Avrupa ve Asya) iftar programı planlanmaktadır. 

 • İlaç Tanıtım Toplantıları: İlaç firmalarının yeni çıkan ilaçları hekimlere tanıtmaları için imkan sağlayan toplantılardır. 

 • Böbrek Yetmezliği Hasta Okulu: Derneğimiz tarafından  hasta eğitimi amaçlı oluşturulan web sitemize  (www.bobrekokulu.com) sponsor olarak sitemizin gelişmesine destek olabilirsiniz.  

 • Hemodiyaliz Kongresi:  En az 2 gün sürecek şekilde konaklamalı seçeneği ile sunulacak toplantılardır. Toplantının ana amacı hemodiyaliz alanında çalışan hekim, hemşire ve teknikerlerin güncel gelişmeleri yakından takip etmelerine imkan sağlamaktır. Kongremizin hedef kitlesi şunlardır:

  1. Nefroloji Uzmanları

  2. Sorumlu Diyaliz Hekimi ve Sorumlu Uzman Hekimler

  3. Damaryolu oluşturulması onusunda çalışan cerrahlar

  4. Hemodiyaliz alanında çalışan hemşire ve teknikerler

  5. Diyaliz merkezi işletmeci ve yöneticileri

Sizde temsil ettiğiniz kurum olarak, DİHED projelerinde yer almak isterseniz; e-posta (dihedtr@yahoo.com.tr) veya telefonla (0532 1353861) derneğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page