Hemodiyaliz İçin Damaryolu

Diyaliz Hekimleri Derneği olarak "Hemodiyaliz İçin Damaryolu" adlı kitabın 2. baskısı için çalışmalara başlıyoruz. Bilindiği üzere bu kitabın ilk baskısı Op. Dr. Mesut Kösem editörlüğünde hazırlanmış ve diyaliz camiasında damaryolu eğitimi konusunda önemli bir boşluğu doldurmuştu. Bu kitabın 2. baskısında damaryolu operasyonlarını gerçekleştiren veya bu konuya ilgi duyan hekimlerin de eğitimlerine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

 

Kitabın hazırlanmasında şu yol izlenecektir:

1- Kitap damaryolunu kullanan hemşire ve hekimlerin yanında, damaryolunu oluşturan hekimlerin eğitimine de destek olacak şekilde planlanacaktır.

2- Kitap basımı derneğimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Kitabın baskısı için Nobel Tıp Kitabevleri ile ön görüşme yapılmıştır.

3- Kitapta yazarlar dernek üyelerimizden oluşacaktır.

​4- Kitap tüm üyelerimize ücretsiz olarak hediye edilecektir. Ayrıca kitabın pazarlaması kitabevleri  tarafından yapılacaktır.

5- Kitap yaklaşık olarak 40 bölümden oluşacak olup konu başlıkları aşağıda listelenmiştir.

6- Kitap içeriğinde kullanılacak fotoğraf ve çizimler için görsel havuzu oluşturulacaktır.  

7- Kitabın İngilizce ve diğer dillerde de yayınlanması için çalışmalar yapılacaktır.

8- Kitap projesinde konu dağıtımı ve sekreterya işleri Genel Sekreterimiz Op. Dr. Mesut Kösem tarafından gerçekleştirilecektir.

9- Bu projemizde yazar olarak yer almak isteyen veya bu konuda önerileri olan üyelerimizin Op. Dr. Mesut Kösem (mesutkosem@hotmail.com- 0542 4376086) ile irtibata geçmeleri rica olunur.​

Özellikle damaryolu konusunda çalışan hekimlerimizin (KVC, Radyoloji, Genel Cerrahi, Nefroloji, vb.) olmak üzere  bu projeye destek vermelerini bekler,  saygılarımızı sunarım.

Uz. Dr. Hıdır Arslan​

DİHED Yönetim Kurulu Başkanı​

Konu Başlıkları ve Yazarlar