DUYURU: WhatsApp Grubları ve Üyelik İşlemleri

Derneğimiz tarafından 2 aydır üyelik kayıtlarının düzenlenmesi ve güncellenmesi çalışması yapılmaktadır. Bu süreçte  Dernekler Masası’nın istediği bilgilere göre yeni üyelik güncellemeleri ve yeni kayıt işlemleri yapılmıştır. Bu çalışmalar halen devam etmekte olup  üye sayımız artmaktadır. Yeni oluşturmakta olduğumuz «Bölge Temsilciliği» uygulaması ve sizlerin de desteğiyle kısa zamanda derneğimizin 500 üye sayısına ulaşacağına inanıyoruz.

26 Ocak 2018 tarihi itibariyle derneğimizin WhatsApp DİHED grubuna 256 kişi dahil olmuş ve grubun üye kontenjanı dolmuştur. WhatsApp grubumuza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Grubun dolması sonucu yeni bir grup oluşturulması kararı alınmıştır. Grupların kullanımı ve üyelik  işlemleri konusu şu şekilde düzenlenecektir:

1) «DİHED I» öncelikle derneğimize üye olan hekimlerin kabul edileceği bir grup olarak düzenlenecektir. İlk kez Whatsapp’a girmek isteyen arkadaşlar da bu gruba dahil edilecektir. 

2) «DİHED II» derneğimize üye olmayan hekimlerin dahil olduğu bir grup olarak düzenlenecektir. Bu gruba öncelikle derneğimize üye olmayan ilk gruptaki 20 arkadaş aktarılacaktır.

3) Derneğimiz tarafından yapılan tüm duyurular her iki grupta da paylaşılacaktır.

4) Gruplarda daha önceden duyurduğumuz kullanım kurallarına uyulmasını, grupların hekimleri ilgilendirmeyen paylaşımlarla meşgul edilmemesini bekliyoruz. Grup kullanım kurallarına uymayan üyeler gruplardan uyarı yapılarak veya yapılmadan uzaklaştırılacaktır.

5) WhatsApp grubuna arkadaşlarını dahil etmek isteyenlerin, öncelikle yönetici hesap olan DİHED-WhatsApp (0532 1353861) hattına mesaj atmaları gereklidir. Bu mesajda arkadaşınızın bilgileri (Adı Soyadı, Telefon No, Ünvanı, Çalıştığı Kurum) bulunmalıdır.

6) Gruplarda bulunan tüm arkadaşların kayıtları ve üyelik durumları not edilmektedir. Bu sebeple öncelikle tüm grupta bulunan hekim arkadaşlarımızı, bir kez daha derneğimize güç katmak için, üye olmaya davet ediyoruz.

7) Bugünlerde öncelikle «DİHED I» deki derneğimize üye olmayan arkadaşlarımıza derneğimize üye olmayı hatırlatan bir mesaj atılacaktır. Verilen süre içinde üye olmayan arkadaşlar «DİHED II» grubuna dahil edilecektir.

8) Ayrıca derneğimize eskiden üye (2015 ve öncesi) üye olan arkadaşların web sitemizdeki «Online Üyelik» sayfasındaki form üzerinden bilgi güncellemeleri gereklidir.

9)Üyelerimizin listesine web sitemizde(www.dihed.org) bulunan «Üye Listesi» üzerinden kontrol ediniz. Listede adınız yoksa web sitemizden tekrar form doldurmanız gereklidir. Ayrıca üyelik bilgileri eksik olan arkadaşlarımıza E-mail, WhatsApp veya SMS ile mesajlar gelecektir. Bu mesajlardaki talepleri yerine getirmenizi bekliyoruz.

10) Derneğimizde bazı üyelerimizin aidatlarını ödemedikleri görülmektedir. Derneklere üyeliğin devamı için üyelik aidatlarının ödenmesi yasal bir zorunluluktur. Bu nedenle 2 yıl aidat ödemeyenlerin üyeliklerine son verilecektir. Üyelikten ayrılma durumunda da borçların tahsili için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Derneğimize aidatını düzenli ödeyen arkadaşlarımızın da haklarını korumak açısından, aidatların tahsilatı konusunda derneğimiz hassas davranacaktır.

11) 2017 ve 2018 yılı aidatları yıllık 100 TL’ dir. Aidatlarımızı derneğimizin hesabına  (Yapı Kredi Bankası İncirli- İSTANBUL Şubesi  Hesap No:70887903 IBAN: TR91 0006 7010 0000 0070 8879 03) yatırılması rica olunur. Mart ayının sonunda üyelerimizin aidat ödeme tabloları hazırlanacak borçları kendilerine ayrıca duyurulacaktır.

Diyaliz Hekimleri Derneği yönetimi olarak, tüm hekim arkadaşlarımıza derneğimize gösterdikleri ilginin devamını bekler, saygılarımızı sunarız.

DİHED YÖNETİM KURULU                                                        

Yayın Tarihi: 31/01/2018