top of page

DİHED Yeni Yönetim İle Göreve Başladı !

Diyaliz Hekimleri Derneği(DİHED) 21 Nisan 2019 tarihinde Olağan Genel Kurul’unu Gerçekleştirdi.

DSC_2012
DSC_2052
DSC_2012
DSC_2007
DSC_1922
DSC_1875
DSC_1888

Ülkemizde diyaliz sektöründe hizmet veren hekimlerin sorunlarına çözüm üretmek ve sektörün gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan Diyaliz Hekimleri Derneği (DİHED) 21 Nisan 2019 tarihinde Kalyon Otel’de  Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaparak 3 yıl süre ile hizmet verecek yeni yönetim ve denetleme kurulunu belirledi.

 

Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu’na Hıdır Arslan, Hakkı Gökhan Eryılmaz, Mesut Kösem, Mehmet Gürkan Bilgiç, Alp Gürkan, Önder Yavaşcan ve Natalia Tomilova seçildi.

Denetleme Kurulu'na ise Umur Dora, Ali Altuntaş ve Salih Yaşar Marangoz seçildi.

 

Seçimler sonrası dernek yönetimi ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirerek, görev dağılımlarını yaptı. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na  Hıdır Arslan, Başkan Yardımcılığı’na Hakkı Gökhan Eryılmaz, Genel Sekreterliğe Mesut Kösem ve Muhasip olarak Mehmet Gürhan Bilgiç seçildi.

Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak tekrar seçilen Uz. Dr. Hıdır Arslan DiyalizHaber’e yaptığı açıklamada « Bizi yönetim kurulu olarak seçen tüm  üyelerimize teşekkür etmek isteriz. Diyaliz sektörü ve bu alanda çalışan hekimler zor günler yaşamaktadır. Özellikle 1 Mart 2019 tarihinde yayınlanan ve yürürlüğe giren yeni yönetmelik sektörde çalışan hekimlerin iş yükünü artırmış ve tecrübeli hekimlerin tedricen sektörden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Son 30 yıl içinde ülkemiz diyaliz tedavisi alanında Avrupa Standartlarında tedavi kalitesine kavuşmuştur. Bu yönetmelik ile diyaliz alanında çalışan diyaliz hekiminden, hemşiresine, dahiliye uzmanından nefroloji uzmanına kadar herkesin iş yükünü artırmıştır. Bu durumun ise hastanın tedavi kalitesinde düşüşe yol açacağını biliyoruz.

Uzm. Dr. Hıdır Arslan sözlerine «Derneğimiz diyaliz alanında çalışan tüm hekimleri kucaklayan bir yapıya kavuşmaktadır. 18 ay içinde üye sayımız 85 ‘ten 400’e ulaşmıştır. Derneğimiz bu alanda çalışan en büyük dernek olmaya doğru hızla yol almaktadır. Derneğimiz bu yeni dönemde de  diğer sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile ortak çalışmalar yapacaktır. Diyaliz komplike bir tedavidir. Bu alanda başarı; ilgili hekimlerin koordine ve bir ekip olarak çalışmasıyla mümkündür. Derneğimiz üye hekimlerimizin eğitimlerine katkı vermek için Bölgesel Eğitim Toplantılarına önem verecektir. Ayrıca derneğimiz tarafından Hemodiyaliz Kongresi adında bir kongreyi oluşturmak için çaba sarfediyoruz» dedi.

bottom of page